Wystawa letnia w naszej galerii jest zdecydowanie wystawą niezwykłą, ponieważ składa się z wielu prac różnych artystów i na pierwszy rzut oka może być ciężko znaleźć wspólny mianownik.

Wystawiani artyści to: Beksiński, Dali, Toulouse-Lautrec, Picasso, Kossak, Berezowska, Giger, Bachanek, Łazorek, Starowieyski. Można podziwiać grafiki, obrazy olejne, litografie, rysunki nieodpłatnie do końca lata.

Powodem takiego zróżnicowania tej wystawy jest fakt, że została ona wypożyczona przez anonimowego kolekcjonera na czas jej trwania, ponieważ chciał się podzielić jej pięknem z innymi mieszkańcami Chorzowa. Kolekcja jest tak różnorodna, ponieważ uzbieranie jej zajęło kilkanaście lat i zostały one starannie wybrane według upodobań kolekcjonera.

Prezentowane dzieła to nie tylko prace znanych artystów lecz także lekcja historii sztuki i, co najważniejsze, możliwość spojrzenia z bliska na kreskę, kompozycję, barwy i atmosferę tych obrazów.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do obejrzenia tej jakże wyjątkowej wystawy od wtorku do niedzieli między 11:00 a 18:00. Wystawa trwa do końca sierpnia 2017r.