Wystawa La Dolce Vita

Malarstwo wielu artystów zachacza o sferę codzienną, przedstawia podstawowe potrzeby ludzkie, społeczne.

W tym przypadku wizja była prosta, a zarazem skomplikowana. Zebraliśmy zestaw obrazów na których widnieje martwa natura, sytuacje z życia codziennego. Wspólnym mianownikiem jest jedzenie. Sztuka w jedzeniu, jedzenie w sztuce.

Dziesięć obrazów, dziesięć potraw, jeden szef kuchni. Łukasz Staszowski, bo o nim mowa, na codzień stacjonuje w restauracji Czerwona. Wykreował On potrawy, które inspirował dziełami sztuki. Nie czytał opisów, nie wnikał w wizję autorów… to co stworzył, było wyłącznie jego autorską interpretacją!

W trakcie wernisażu zwiedzający mieli okazję porównać płótno z tym, co na talerzu. Przemyśleć wizję jednego i drugiego. Chętni mogli skorzystać z kolacji degustacyjnej, w trakcie której serwowaliśmy każdą z wystawionych potraw. Czas płynął błogo i beztrosko. Niespiesznie, w migocącym świetle świec, delektowaliśmy się cudami kulinarnymi.

Wystawę można oglądać do dnia 20.10.2017, wstęp wolny. Istnieje możliwość powtórzenia kolacji degustacyjnej, chętnych zapraszamy do kontaktu.