«
»
Pn
Wt
Śr
Czw
Pt
So
Nd
Październik
Październik
Październik
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
 • Elżbieta Kulej – wernisaż
  18:00 -21:00
  2018.11.13

  Zapraszamy na wernisaż Elżbiety Kulej.

  Godzina 18:00, wstęp bezpłatny

  Elżbieta Kulej – absolwentka akademii AHE w Łodzi i ASP w Katowicach w Katedrze Grafiki Warsztatowej pod kierunkiem dr Andrzeja Łabuza i prof. Mariusza Pałki, gdzie tytuł magistra sztuki obroniła z wyróżnieniem. Jej praca dyplomowa reprezentowała ASP w Stowarzyszeniu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie w kategorii: Najlepszy uczeń i jego promotor.
  www.triennal.cracow.pl) a następnie w Wielkiej Zbrojowni w Gdańsku w Ogólnopolskiej Wystawie Najlepszych Dyplomów Sztuk Pięknych. Jest twórcą aktywnie i bezinteresownie promującym miasto Radzionków w kraju i poza jego granicami – w grafice i malarstwie. Kreuje pejzaż Radzionkowa, jako pejzaż dusz mieszkańców, które budują tożsamość tego miasta na solidnym fundamencie, jakim jest wiara od pokoleń. Esencja tych przemyśleń zapisana jest w malarskich projektach dwóch cykli malarskich: „Testamenty” i ‘’ Radzionkowska Pieta”-poświęcona Słudze Bożemu Ojcu Ludwikowi Wrodarczykowi OMI-radzionkowskiemu zakonnikowi pełniącemu kapłańską posługę w Zgromadzeniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
  Rada Miasta Radzionków nadała jej Nagrodę Honorową „Crux Adalberti” trzeciego stopnia(2018)

  BANYAN – drzewa w grafice

  Cykl linorytów BANYAN –to próba odszukania odpowiedzi na pytanie, dlaczego drzewa inspirują artystów.
  Twórca podjęła próbę odnalezienia sposobu stworzenia zindywidualizowanych form ‘Banianów” stosując technikę linorytu, czego efektem miało być wydobycie skali szarości, uzyskanie efektu trójwymiarowości. Rozwiązaniem okazał się linoryt punktowy. Zdaniem Elżbiety Kulej technika linorytu jest niesamowicie interesująca, intrygująca, ma w sobie tajemnicę, której nie odkryła do dnia dzisiejszego, a oryginalność linorytu polega na zupełnie odmiennym akcie kreacji. Nienaruszony obszar linoleum-jeszcze nienaznaczona powierzchnia, ekscytacja….i wyzwanie.
  Każde nakłucie powierzchni linoleum zbliża nieuchronnie do obnażenia bezkompromisowej prawdy przy długo oczekiwanym momencie wykonywania pierwszej odbitki z matryce. Właśnie ten moment, kiedy prześwitująca biel papieru wyłania się z mrocznej czerni farby drukarskiej jest dla niej punktem kulminacyjnym, zjawiskiem, które wyczarowuje klimat, pobudza zmysły, na który warto czekać.
  Cykl BANYAN to swoiste dzieła. Sposób prezentacji tych grafik ma znaczenie. Ponieważ drzewa banyan w swym środowisku naturalnym osiągają monstrualne rozmiary, artystka zdecydowała się na wielkoformatowe wydruki. Zaingerowała w naturalną kompozycję tych drzew i w swoich grafikach tchnęła w nie nowe życie, wywołując to monumentalne wrażenie, potęgując efekt czegoś nierealnego i niecodziennego, co jest jakby opowieścią z innego świata.

14
15
16
 • Kobietkowo – spektakl Teatru Figa
  18:00 -20:00
  2018.11.16

  Zapraszamy na spektakl Teatr FIGA

  Kobietkowo – to spektakl, w którym sześć kobiet dzieli się spostrzeżeniami na tematy im bliskie bo kobiece. Ukazane są różne odsłony kobiet i role, które przychodzi im grać w życiu. Poruszone są oczywiście kwestie relacji damsko-męskich ale także słabe strony kobiet. Wszystko po to, by pokazać jak ważny jest dystans i umiejętność śmiania się samych z siebie. Przedstawienie porusza również problem kobiety, która chce być doskonałą matką, żoną, kochanką i odnoszącą sukcesy profesjonalistką i robi co może, by tym ambicjom sprostać, co wywołuje w niej mnóstwo sprzecznych emocji. Spektakl to spora dawka humoru ale też celnych myśli skłaniających do refleksji.

  Reżyseria: Anna Białoń
  Występują: Alicja Skrzyńska, Zofia Pająk, Nina Siwy, Monika Orlof – Jagiełło, Katarzyna Płaczek, Anna Białoń
  Czas trwania: około 1h

  Bilety: przedsprzedaż 10 zł / w dniu spektaklu 15 zł
  Godzina 18:00

17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 • Andrzejki w rytmie FOLK
  18:00 -23:00
  2018.11.30

  Zapraszamy do wspólnej zabawy!
  O muzykę zadbają dwa zespoły – Kapela Fedaków oraz Kapela Dejcie Pozór!
  Nie zabraknie tańców, zabaw i wróżb.

  Wstęp w cenie 20 zł/os.

  Możliwość zamówienia kolacji w cenie 60zł/os. (najpóźniej do dnia 25.XI.2018)

  ——-
  MENU
  ——-
  WKRÓTCE

Grudzień
Grudzień