Jazz Bar Band – koncert

2019-03-28 19:00 - 23:00
Galeria Kamienica
Phone:+48 512 911 827
Address: ul. Rynek 7/1, 41-500 Chorzów

Zapraszamy serdecznie na koncert zespołu Jazz Bar Band.

Bilety w cenie 35,- (przedsprzedaż) 40,- (w dniu koncertu).
Zaczynamy o godzinie 19:00

Członkowie zespołu:
Hanka NOWICKA-ROŻEŃ – wokal
Andrzej RUSEK – bas
Grzegorz KASPERCZYK – piano
Łukasz ZAJĄC – perkusja

Related upcoming events

 • 2019-03-31 18:00 - 2019-03-31 21:00

  Zapraszamy na kolejny nastrojowy wieczór z Alona Szostak.

  Tego dnia przeniesiemy się do Odessy i posłuchamy piosenek Młynarskiego, Okudżawy, Biczewskiej, Wysockiego oraz Pugaczowej.
  Przy pianinie zasiądzie Lena Minkacz.

  Bilety w cenie 15 zł. Zaczynamy o 18:00

 • 2019-04-03 19:00 - 2019-04-03 23:00

  Zapraszamy na jeden z sześciu koncertów Mike'a Moreno w Polsce.

  Bilety w cenie od 45 do 65 zł.

  ADAM JARZMIK QUINTET feat. MIKE MORENO

  Mike Moreno - urodził się 8 października 1978 roku w Houston, Texas. Tam zaczął swoją przygodę z gitarą w „Houston High School for the Performing and Visual Arts” której absolwentem są takie nazwiska jak Robert Glasper, Eric Harland, Kendrick Scott czy
  Beyonce. Następnie dostał stypendium które umożliwiło mu kontynuacje nauki w „New School University” w Nowym Yorku. Mike Moreno szybko stał się gorącym elementem jazzowej sceny w Nowym Yorku. Uznanie otrzymał od takich nazwisk jak Jeff Tain Watts, Greg Osby, Kenny Garrett. Z upływem lat dołączył do projektów Joshua Redmana Nicholasa Paytona, Gretchen Porlato czy Aarona Parksa. Nagrywał z wieloma artystami, trzy z tych albumów dostało nominacje do nagrody Grammy. W 2007 roku wydał swoją debiutancką płytę „Beetween the Line” którą Nate Chinen uznał w „The New York Times” za jeden z dziesięciu najlepszych albumów jazzowych w roku 2007.

  Adam Jarzmik Quintet - to zespół który powstał w 2015 roku.
  W składzie kwintetu znaleźli się przyjaciele lidera będący jednocześnie jednymi z najbardziej obiecujących
  muzyków na polskiej scenie jazzowej. Poziom zespołu potwierdzają sukcesy i wyróżnienia podczas rozmaitych imprez, by wymienić tylko pierwsze miejsce podczas 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej czy Grand Prix 53 Festiwalu Jazz nad Odrą. Pomimo młodego wieku
  członków zespołu Adam Jarzmik Quintet wykonuje muzykę dojrzałą, przemyślaną, ale też pełną zaangażowania i pasji. Energiczne fragmenty idealnie uzupełniają się z bardziej stonowanymi, lirycznymi frazami, a nowoczesne pomysły doskonale współgrają z
  szacunkiem do tradycji. Kolejny krok w karierze tego zespołu to koncert ze wspaniałym gitarzystą Mike’m Moreno oraz wspólna sesja nagraniowa w Monochrom Studio która zaowocowała albumem „On The Way Home” oraz trasą koncertową promującą płytę.

  SKŁAD ZESPOŁU :
  Adam Jarzmik - piano
  Jakub Łępa - tenor saxophone
  Paweł Palcowski - trumpet
  Maciej Kitajewski - double bass
  Piotr Budniak - drums
  feat. MIKE MORENO - guitar

  NAGRODY „ADAM JARZMIK QUINTET”
  2016 - II Nagroda na „52 Festiwalu Jazz Nad Odrą”.
  2016 - I Nagroda na ‚,VII RCK Pro Jazz Festiwal w Kołobrzegu”
  2016 - II Nagroda na „Zilina INTERNARIONAL Jazz Contest”
  2016 - I Nagroda na „Blue Note Competition w Poznaniu”
  2017 - I Nagroda na „19. Bielskiej Zadymce Jazzowej”
  2017 - Grand Prix na „53 Festiwalu Jazz Nad Odrą”
  2017 - II Nagroda na „ BIGSKY JAZZ” w Moskwie
  2017 - Special Award - Sibiu Jazz Competition (Rumunia)
  2017 - Klucz do Kariery (Gorzów Wielkopolski)

  DYSKOGRAFIA
  2017 - „Euphoria” - Adam Jarzmik Quintet
  2017- „Live At Radio Katowice” - Adam Jarzmik Quintet
  2019 - „On The Way Home” - Adam Jarzmik Quintet feat. Mike Moreno

 • 2019-04-07 18:00 - 2019-04-07 21:00

  Zapraszamy na wyjątkowy, pełen bluesa, koncert w wykonaniu Kajetan Drozd.

  Zaczynamy o godzinie 18:00
  Bilety w cenach:
  15 zł z rezerwacją.
  20 zł bez rezerwacji.

  Zobaczcie sami:
  https://youtu.be/iDqrsA1HaXE

  Kajetan Drozd to wokalista i znakomity gitarzysta o wyjątkowej osobowości scenicznej. Koncertował na wielu prestiżowych festiwalach bluesowych – Suwałki Blues Festiwal, Jimiway, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jesień z Bluesem, Bluestracje, Rawa Blues oraz innych. Gościł również za granicą - Bluesowy Ostrow w Reviste czy Blues Jamboree w Novych Zamkach. Występował m in. w USA, Norwegii, Francji, Irlandii, Niemczech, Czechach i na Słowacji. Dwukrotnie zwyciężał na festiwalu Rawa Blues w 2006 i 2008 roku. Jest również zwycięzcą Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistą International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA. W 2012 roku ponownie reprezentował Polskę na International Blues Challenge 2012.

  Kajetan Drozd ma na swoim koncie trzy autorskie płyty: Siódma w Nocy (2009), Bourbon And The Blues (2012) oraz Sześć Strun (2014), jest także obecny na składance muzycznej Minimax.Pl (2008) Piotra Kaczkowskiego i na trzech edycjach wydawnictwa Antologia Polskiego Bluesa (2008, 2009, 2011).

  Koncerty Kajetana Drozda to żywiołowe i niezapomniane muzyczne widowisko. Utwory przeplatane są ciekawymi i pełnymi humoru anegdotami, a publiczność jest zawsze zaangażowana i w pełni zadowolona.

 • 2019-04-13 19:00 - 2019-04-13 22:00

  Zapraszamy Państwa na wyjątkowe wydarzenie w hołdzie kobietom, które na stałe zapisały się w pamięci publiczności i historii muzyki.

  „Damskie Granie” w wykonaniu duetu LENDA / KOZUB to koncert poświęcony największym kobiecym głosom i osobowościom. 13/04 w Chorzowie przypomnimy sobie Kobiety Niepokorne (takie jak: Janis Joplin, Amy Winehouse), Damy Polskiej Piosenki (Kasia Nosowska, Kayah, Anna Maria Jopek, Edyta Geppert, Krystyna Prońko) ale i Królowe Pop znane głównie z utworów o miłości (Lana Del Rey, Rihanna, Kary Perry, Gwen Stefani, czy LP)
  ___________________________________________________________

  Sobota 13.04.2018r. / 19:30
  Miejsce: Kamienica - Kawiarnia & Galeria (Rynek 7, Chorzów)
  Bilety w cenie 25zł (przedsprzedaż), 30zł (w dzień koncertu).
  Rezerwacje / Kontakt: 512 911 827
  ___________________________________________________________

  Utwory legendarnych wokalistek usłyszymy w akustycznych aranżacjach wokalistki Pauliny Lendy-Kozub oraz gitarzysty Piotra Kozuba, tworzących parę na scenie oraz w życiu prywatnym.

  Podczas tego wieczoru - będziemy kręcić kadry, które pojawią się już niebawem w teledysku do pierwszego autorskiego singla duetu, dlatego nie może Was z nami tego dnia zabraknąć! Zabierzcie rodzinę, przyjaciół i zapraszamy wszystkich na piękny, refleksyjny wieczór muzycznych wspomnień!

  Do zobaczenia!
  ___________________________________________________________

  LENDA / KOZUB to debiutujący duet w skład którego wchodzą żona i mąż. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. Ich pierwsze wspólne kroki, to busking na ulicach Teneryfy, który przerodził się w granie koncertów, wspólne tworzenie i życie. Silne uczucie pomiędzy muzykami dało początek ich pierwszym kompozycjom, które wydali na świat pod nazwą Our House By The Lake. Debiutancka EP-ka „Almost There” - inspirowana minimalizmem, przestrzenią, naturą i brzmieniami akustycznymi, została wydana w 2018r.

  Pomimo planowanej trasy koncertowej OHBTL, którą miały być „miesiące miodowe”, spędzone w starym hippie vanie, para nie wyruszyła. Zaraz po ślubie wstrzymali prace nad samochodem, zaszyli się w domowych pieleszach i tworzą kompozycje, które światło dzienne ujrzą już jesienią podczas pierwszych autorskich koncertów duetu - zaraz po trasie z ich kameralnym "Damskim Graniem".

  Debiutancka EP-ka, nad którą obecnie pracują, prawdopodobnie ukaże się jesienią/zimą 2019r. Choć aranżacyjnie duet nadal będzie korzystał z looperów, które stały się ich nieodzownym elementem, tym razem będzie to materiał w języku polskim.

  INSTAGRAM (L/K): www.instagram.com/lendakozub
  INSTAGRAM (OHBTL): www.instagram.com/ourhousebythelake
  YOUTUBE (L/K): https://www.youtube.com/channel/UCFGI-0Y_le3Ynfa9UZutXYQ?sub_confirmation=1
  YOUTUBE (OHBTL): http://youtube.com/ourhousebythelake?sub_confirmation=1

 • 2019-04-24 18:00 - 2019-04-24 22:00

  Zapraszamy na solowy występ Grzegorza Grunwalda.
  Niesamowity wieczór w towarzystwie poezji śpiewanej.

  Godzina 18:00
  Bilety w cenach:
  10 zł z rezerwacją
  15 zł bez rezerwacji

  Grzegorz Grunwald – wokalista, gitarzysta, autor tekstów, kompozytor.
  Poeta, prezentujący piosenkę autorską, w której liryzm tekstów łączy się w unikalny sposób z akompaniamentem gitary.
  Posiada w dorobku autorską płytę pt.„Mój przyjaciel cień”, nagraną z towarzyszeniem zaproszonych muzyków.
  Lider blues-rockowego trio „Rooster”, które wydało dwie płyty: „Prosty plan” i „Heavy Blues”, a także instrumentalnego kwartetu „Waves” grającego muzykę z pogranicza jazzu, Bossa novy i fusion.
  Żywiołem wymienionych formacji jest granie na żywo, wzbogacone o improwizacje i popisy solowe muzyków, współtworzenie niepowtarzalnej atmosfery koncertu wraz ze słuchaczami.

 • 2019-05-11 19:00 - 2019-05-11 22:00

  Zapraszamy na dobry kawał bluesa!

  Godzina 19:00
  Bilety:
  z rezerwacją: 20 zł
  bez rezerwacji: 25 zł

  Grzegorz "Olek Blues" Olejnik o zespole:

  "Historia tej kapeli jest bardzo podobna do biografii wielu jej podobnych w tym kraju i pewnie na świecie. Jesteśmy z jednego miasta i nasze drogi schodziły się już nie raz. Nasze fascynacje choć pozornie dość dalekie, to jednak posiadają bardzo wiele wspólnych mianowników. Ja słucham sporo bluesa akustycznego, Dylana, Claptona, M. Jakubowicz, Tomek to amator jazzowych wykonawców: Benson, Scofield, Metheny... Wszystko pięknie się wymieszało i nabrało rumieńców. Tak powstała grupa BLUESFERAJNA, otwarta na wyzwania i osoby, które mają coś do powiedzenia, przekazania. Jest to otwarty projekt, szczery i niezakłamany w tym co robi. Nie grywamy standardów, opieramy się na własnych utworach, które sami komponujemy i nagrywamy. Gramy piosenki oparte na schematach bluesowych i rockandrollowych, Bawimy się dobrze przy tym co robimy, a to jest podstawa wiarygodności.(...)".
  Tomek o twórczości Bluesferajny:
  Piosenki które gramy opowiadają o dwóch najważniejszych – z punktu widzenia mężczyzny – tematach.
  Pierwszy z tych ważnych tematów dotyczy relacji damsko-męskich, a drugi to sposoby odreagowania stresów, które to pojawiają się w wyniku tych relacji.
  Tak więc uważnemu słuchaczowi wiele życiowych spraw zapewne wyjaśniamy. ;)
  Pokazujemy np. jak można sobie radzić w trudnych życiowych sytuacjach – BARMAN.
  Opowiadamy jak nam dobrze kiedy nasza ukochana zostawi nas na trochę i np. wyjedzie na kilka dni – CZY TO CIĘ RUSZA?

  W październiku 2011r ukazała się pierwsza płyta zespołu zatytułowana "Kolorowy Świat"...

 • 2019-05-17 20:00 - 2019-05-17 23:00

  Zapraszamy na koncert blues-rockowy.

  Zaczynamy o 20:00, bilety w cenie 15,- (z rezerwacją), 20,- (bez rezerwacji).

  Damian Luber Quartet:
  Gitara i wokal: Damian Luber
  Harmonijki: Jacek Szuła
  Bas: Marian Wiśniowski
  Perkusja: Leszek Szewczuga

  Z ważniejszych wydarzeń:
  2 maja 2016 Damian Luber & Jacek Szuła zagrali jako support przed projektem: Zbigniew Wodecki Mitch&Mitch

  5 sierpnia 2016 Damian Luber Quartet zagrał w Żylinie (Słowacja) koncert plenerowy podczas Europejskich Dni Kultury.

  25 września 2016 Damian Luber miał przyjemność zagrać koncert podczas Warsaw Fingerstyle Festival.

  16 listopada 2016 Damian Luber & Jacek Szuła zagrali w Warszawie podczas Gali Finałowej II edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Doradztwa Konsumenckiego "Laur Eksperta".

  2 grudnia 2016 Damian Luber otworzył koncert w Poznaniu znakomitego gitarzysty fingerstyle z USA - Andy McKee
  4 marca 2017 Damian Luber otworzył koncert Partyzanta w Old Timers Garage, oraz miał przyjemność zagrać wspólnie z Partyzantem.
  4 maja 2017 Damian Luber zagrał na żywo w TVP3 Opole w programie „O polskie o poranku” https://youtu.be/XhtvElTpseI
  28 lipca Damian Luber Quartet zagrał w Mrągowie podczas Pikniku Country w mieście otwierając w ten sposób Piknik Country w Mragowie
  9 września Damian Luber zagrał gościnne z Alicja Boncol podczas Pikniku Country w Siemianowicach Śląskich.